Türkiye Bayrağı

Umre Kayıt Belgeleri?

Vize almak için gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

En az 1 yıl geçerli, yeni (çipli) pasaport

Nüfus cüzdanının 1 adet arkalı önlü fotokopisi (T.C. kimlik hanesi yazılı olacak).

1 adet fotoğraf (Vesikalık fotoğrafın çoğunu kişinin yüzü kaplayacak). Fotoğrafların arkasında Adı-Soyadı ve T.C. kimlik yazılmış olacak.

Menenjit aşı kâğıdı

45 yaşının altında eşi ile gidecek olanlar için Nüfus Müdürlüğü’nden vukuatlı nüfus kayıt örneği.

18 yaş altındaki çocukları ile gidecek ailelerden beraberlerinde götürecekleri her çocuk için Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği.

45 yaşının altında yalnız bayanlar yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Babası, Kayınbabası, 18 yaşın üstünde erkek kardeşi, öz amcası veya öz dayısı ile gidebilirler. Gidecek olan bayan ve mahremi için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir (Bayan bayana kesinlikle mahrem olamaz).

Yalnız giden ve eşleri hayatta olmayan bayan umreci adaylar için şayet nüfus cüzdanlarında evli yazıyor ise boşanma veya ölüm ilanı, ya da Nüfus Müdürlüğü’nden nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

Mahremi olmadan tek başına umreye gitmek isteyen bayanların 45 yaş üstü olmaları gerekmektedir (Vize alınabilmesi için).

18 yaş altı erkek ve kız çocukları yanlarında anne ve babaları olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Ayrıca yaşı kaç olursa olsun bir anne 18 yaş altında olan kendi çocuğuna mahrem olamaz.

Bankaya yatırılan Umre bedelinin dekontunun (bankadan 2 adet dekont isteyiniz) açıklama hanesine 2018-2019 Umre bedeli ve isminizi mutlaka yazdırınız.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Evraklar hareket tarihinden en az 20 gün önce acentamıza teslim edilmelidir.

Uçaklarda kişi başı bagaj 20-30 kg’dır.

Grupların isteklerine göre özel programlar düzenlenir.

Yurt dışı çıkış pul harcı yolcuya aittir.

Otel, uçak ve resmi makamlardan gelebilecek fiyat artışları programa aynen yansıtılacaktır.

Umre tur bedelinin gidiş tarihine 15 gün kala tamamının ödenmesi gerekmektedir. THY ve ATLAS ile uçuşlarda İstanbul dışındaki illerden katılabilirler.

Umre Tur programımıza katılan misafirlerimiz, yukarıdaki bilgileri kabul etmiş sayılır.